Ökopaberist kinkekotid

Miks valida just ökopaberist kinkekotid? Kas sul on selline tunne, et paberkottide maailmas pole justkui ammu midagi ägedat toimunud? Aga kas tead, et nüüd on!

Ökopaberist kinkekotid

Mis värvi need kotid on?

Lisaks nendele valgetele kottidele pakume veel punase, halli ja pruuni kujundusega kotte.

Valge kujundusega öko kinkekotid
Punase kujundusega öko kinkekotid on valmistatud 100% taaskasutatud paberist.
Halli kujundusega öko kinkekotid on valmistatud 100% taaskasutatud paberist.
Pruuni kujundusega öko kinkekotid on valmistatud 100% taaskasutatud paberist.

Meil on ökopaberist kinkekotid, mis näevad välja hoooopis teistsugused, kui sa seni oled harjunud nägema.
Neid on saadaval mitut värvi ja väga mitut mõõtu, aga vaatame kõigepealt, mida see öko siis paberi juures ikkagi tähendab.

Millest ökopaberist kinkekotid valmistatud on?

Väga hea küsimus. Igaüks ütleb tänapäeval, et müüb ökokaupa ja sageli pole sel loodushoiu või keskkonnateadlikkusega mitte midagi muud pistmist peale nime.

Meie uued ökopaberist kinkekotid on valmistatud 100% ümbertöödeldud paberist ja kannavad ka vastavat märki. Vaat sellist:

recycled paper

Kui selline kott kannab lisaks ökomärgisele ka sinu ettevõtte logo, siis näitad oma klientidele ja kogu maailmale, et loodushoid ja taaskasutus on sinu jaoks tähtis. Kiidame!

Kuidas sellise paberi tegemine käib?
Ümbertöödeldud paberi tootmine käib nii, et kokkukogutud vanapaberi hulgast eemaldatakse igasugune muu materjal nagu näiteks kile ja muu sodi, mis paberikonteinerisse sattunud on.
Meie oleme oma maja juures olevas paberikonteineris sageli näiteks munakoori näinud.

Paberi sorteerimise töö teevad ära nii masinad kui inimkäed. Pärast seda purustatakse paber ühtlaseks massiks, ja isegi siis tuleb selle seest veel CD-plaate, kosmeetikatestreid jms välja, mis varem näiteks ajakirjade või raamatute vahel peidus oli.
Nüüd on mass sellist halli värvi pudi, mis sisaldab märkimisväärsel hulgal tinti. Vana tint eemaldatakse – piltlikult öeldes pestakse see mass puhtaks – ning nüüd läheb lahti mitmekordne pressimise ja kuivatamise protsess, mille lõpuks valmibki hiigelsuur rull uut paberit, mis tehtud vanast.

Paberit saab ümber töödelda 4–5 korda, pärast seda on selle kiud nii rabedaks muutunud, et seda rohkem kasutada ei saa.

Iga tonn ümbertöödeldud paberit jätab metsa kasvama 17 puud.

Sellisest paberist ongi meie ökopaberist kinkekotid tehtud. Me ise oleme nende kottide üle väga uhked, sest need on lisaks looduse vastu kena olemisele veel ka väga nägusad.
Millises mõõdus on ökopaberist kinkekotid?

Nende kottide mõõdud on tavapärasest veidi erinevad ning see teeb need nii eriliseks, et need hakkavad kohe tänaval silma. Oleme ise neid mõnede klientide logodega tänaval näinud ja tead – kohe südame tegi soojaks.

Mõõdud on neil sellised:

  • 22 x 10 x 27.5 cm
  • 32 x 10 x 27,5 cm
  • 42 x 13 x 44,5 cm
  • 54 x 14 x 44 cm

Kottidele saame peale trükkida sinu ettevõtte logo. Selline lahendus on eriline ja toob logo kenasti välja. Näiteks nii:

trükiga ökokpaberist kinkekott