Kuidas Dispak koos Kumuga head tegi

Kas tead, et hea tegemine on tegelikult imelihtne? Kõige rohkem on vaja tahet, ja kui see on olemas, pole aja ja vahendite leidmine raske.

Riidest kott

Meiega Dispakis just niimoodi ongi – aeg-ajalt lööme tublide inimestega kampa ja teeme koos midagi toredat.

Näiteks võttis meiega möödunud aasta lõpus ühendust Kumu noorteklubi esindaja, kes soovis meie käest sponsorluse korras riidest kotte. Kumu noorteklubi on kirju kamp lahedaid noori inimesi, keda seob huvi kaasaegse kultuuri ja sellega seonduva vastu. Klubilised korraldavad muuseumis üritusi nii omavanustele kui ka laiemale publikule – toimuvad noorteõhtud ja põnevad töötoad, kus võetakse ette ägedaid projekte, mille käigus saab proovile panna ja arendada uusi oskusi ning loomingulist mõtlemist. Ühe sellise ürituse – Kumu näituse „Kaarel Kurismaa.

Kollase valguse orkester“ teemaõhtu – jaoks meie kotte vaja läkski. Nimelt soovisid noored Kaarel Kurismaa loomingust inspireerituna endale mälestuseks tote bag’id disainida.

Nad olid need juba meie kodulehelt kenasti välja valinud ja saatsid meile selle lingi koos küsimusega, kas oleksime valmis mõned kotid annetama, et noored saaksid oma loomingulisuse valla päästa ja kotid oma maitse järgi ära disainida.

Meie meelest oli see väga hea mõte. Pakkusime veel omalt poolt välja, et trükime kottidele tasuta Kumu noorteklubi logo ka peale. Mõeldud-tehtud.

Kumu noorteklubi sai meie käest hulga erinevat värvi kotte, noored võtsid värvid, šabloonid ja muud kunstitarbed välja ja asusid asja kallale.

Tulemus on vägev. Vaata, selline.

Riidest kott

Kui algne idee oli, et noored disainivad kotid vaid endale, siis nüüd arendasid nad seda ideed veelgi edasi – sel kevadel loovad nad Dispaki kottidele Kumu kunstimuuseumist inspireeritud graafilise disaini.

Riidest kott

Originaalkujundustega kotid pannakse müügile Eesti Kunstimuuseumi poodidesse, kust kõik huvilised neid endale soetada saavad. Saadud tulu läheb Kumu noorteklubi tegevuste toetuseks.

Meil on igatahes hea meel! Ja nagu näed, siis piisab vaid heast ideest ja julgusest küsida. Kui eesmärk on üllas, leidub ka aitajaid. 🙂